Vstup pouze pro odborníky

Tyto internetové stránky obsahují informace, které jsou určeny výhradně odborníkům ve zdravotnictví. Potvrzuji, že jsem odborníkem ve zdravotnictví.

Enterální výživa dětí v ambulantní praxi

Adekvátní výživa je jedním z nejdůležitějších předpokladů správného vývoje a růstu dětského organismu, jakož i fyzického a psychického zdraví. Je nejen základním stavebním materiálem pro tvorbu tkání a orgánů, ale také zdrojem energie pro základní životní funkce. Výživa, její způsob podávání, kvalita a množství závisí na několika faktorů, jako jsou funkce trávicího traktu, věk, pohlaví, psychické faktory, fyzická aktivita a zdravotní stav jedince. Dobrý nutriční stav je jedním ze základních předpokladů úspěšné léčby mnoha onemocnění. V případě, že má pacient funkční trávicí trakt a není možné formou stravy mu zajistit dostatečný kalorický příjem je indikována enterální výživa. Enterální výživa (EV) je přesně definovaná strava ve formě tekutých nebo práškových přípravků, kterou se pacient živí buď ve formě popíjení nebo podávání přímo do žaludku nebo tenkého střeva zavedenou sondou. Je to tekutá strava, u které víme přesné složení, obsahuje ve vyváženém poměru všechny důležité výživové složky (cukry, tuky, bílkoviny, vitamíny, stopové prvky) v přesně určeném poměru tak, aby splňovala všechny potřeby organismu.


 

Více se dočtete PDF níže: 


 

Ke stažení
PDF
Enterální výživa dětí v ambulantní praxi_MUDr. Iveta Čierna, PhD.628.66 KB
Odběr novinek Nutricia Odběr novinek

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Napište nám

Odesláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že Vámi poskytnuté osobní údaje budou zpracovány v nezbytném rozsahu pro účely zodpovězení Vašeho dotazu. Bližší informace o zpracování osobních údajů jsou k dispozici na našich webových stránkách.